Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce MŠ

Ondříkovice - školka v přírodě

1.jpg

Školní rok 2017/18 se pomalu chýlí ke konci a tak jsme se s dětmi z mateřské školy Všeň, stejně tak, jako vloni, vydali na jednu z posleních společných akcí. Byla jí školka v přírodě. A opět se nám dostalo úžasného přijetí na statku v Ondříkovicích. Starali se o nás přímo majitelé Zuzana a Dalibor Cidlinští. V Ondříkovicích jsme prožili 3 dny a 2 noci.

 

Mnohé děti se na školku v přírodě, po loňské příjemné zkušenosti, velmi těšily. Pro některé děti to však byla první příležitost vyzkoušet si odloučení od rodičů i přes noc. A musíme uznat, že to všechny děti zvládly na výbornou.

 

2.jpgV úterý, 22.5. jsme se ráno sešli na vlakovém nádraží v Turnově. Rodiče odevzdali zavazadla do přistaveného auta, rozloučili se se svými ratolestmi a pro děti začalo krásné dobrodružství. Vlakem jsme přijeli do Dolánek a Vazoveckým údolím jsme se přes Bartošovu pec vydali do Ondříkovic. Zde nás už čekal výborný oběd a ubytování v příjemných pokojích. Po odpoledním klidu začal program, během kterého jsme v rámci celé školky v přírodě pomáhali Kouzelnému pohádkovému dědečkovi doplňovat chybějící pohádky do Velké knihy pohádek. Čekaly nás hry, soutěže a pohádky s vodníkem, hodnou ježibabkou a Zlatovláskou. Ke hrám jsme využívali všechna nádherná zákoutí Ondříkovického statku. Vydali jsme se také na výlet do Voděrad a větší děti i na hrad Frýdštejn.

 

Za zmínku stojí také báječný catering – paní Zuzana a pan Dalibor nás hostili kvalitním a výborným jídlem z restaurace Kovárna na Frýdštejně.3.jpg

 

Že se opět jednalo o velmi povedenou akci svědčí spokojenost dětí, pedagogů, pana ředitele s tatínkem, ale i některých rodičů, kteří se k nám na kratší i delší dobu přidali.

Už teď se těšíme, až si naši báječnou školku v přírodě zopakujeme zase za rok.

 

Gabriela Hanzalová

 

Příspěvky

Projekt “Předškolák”

19. 11. 2018

 

Divadlo Turnov

18. 11. 2018

 

Vánoční focení

26. 10. 2018

 

Sázení třešně "100"

26. 10. 2018