Jdi na obsah Jdi na menu
 


Interaktivní výuka

 

Nové výukové programy s interaktivní tabulí

 

Nové didaktické programy, které jsme nakoupili, pomohou dětem zvládat slovní úlohy z matematiky, také třeba různě obtížné příklady, dále pak máme program na rozpoznávání zvířat, seznamování se kde různá zvířata žijí a mnoho dalších aktivit s mapou a zvířaty. Velkým přínosem pro děti jsou programy s výukou angličtiny.

 V naší škole interaktivní tabuli používáme velmi často při výuce cizích jazyků. Při probírání nové slovní zásoby. Programy jsou velmi přehledně seřazeny podle kategorií a úrovní obtížnosti.

Tato výtečná pomůcka se na naší škole brzy stala velmi oblíbenou, i proto jsme její použití rozšířili o další didaktické programy.Reakce dětí nás nezklamala – hodiny, během nichž pracují s interaktivní tabulí, jsou označovány za nejlepší. Děti často potřebují měnit druhy aktivit. Prostřednictvím této tabule mohou přemisťovat objekty na tabuli, spojovat dvojice, které k sobě patří, doplňovat barevná písmenka, malovat a psát.

 

Výukové programy s interaktivní tabulí umožňují zapojit do prá

ce celou třídu. Všichni žáci uvítají, když mohou jít k tabuli a správně vypracovat zadání, většinou následuje zvukový doprovod, který je pro děti také velkou motivací. I slabší žáci získávají sebevědomí při práci s tabulí a po správném splnění úkolu je v programu doprovodný hlas pochválí.

 

Interaktivní výuka je považována za novou metodu, která má žákům nabídnout zábavnější a méně stereotypní formu výuky. Je to  osvědčený způsob, jak zapojit žáky do spoluvytváření samotné vyučovací hodiny, a tím zvýšit jejich motivaci k učení. 

img_1730.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1723.jpg